Your message was sent successfully

 • cs
 • ru
 • en
 • de

Ze zákulisí hotelu

KARLSBAD GRANDE MADONNA &
FESTIVAL Apartments

KVĚTEN 2018

………MUSELA JSEM SE OMLUVIT, nikdo nečekal, že to je všechno jinak…

… poslední – rychlé – letmé doteky zkušených prstů kloužou po čerstvě nažehlené látce ubrusu…… a ……. a už není co upravit…….?

……přece jenom, ještě pár milimetrů, posuňte květiny blíže k příboru……. a andělíčka mírně doleva……. ano to je ono!

A ještě přeleštěte zvlášť polévkovou lžíci, vidličku i nůž!

Taková už trochu hotelová rutina scénáře, když přijde na návštěvu fotograf – profesionál.

A nyní se už jenom můžeme těšit na dobré plody naší společné a dobře vykonané práce.

Radostné okamžiky prohlížení pečlivě vyfotografovaných interiérů a detailů jsou tady:

A my se moc těšíme a usmíváme…..to je pěkné, to moc pěkné……..

Až najednou………POZOR!!!……STOP!!!……ZPĚT! Co to tady je?

Vidím flek, vidíme všichni drobné fleky na vidličce, na noži.

Nevěřícně a s vytřeštěnýma očima zíráme na příbor, kde jsou viditelné a jasné fleky.

To přece není možné, s takovou péčí a láskou jsme všechno připravili a odměnou jsou nám fleky?

Možná udělal chybu náš fotograf?

Co se to stalo?

Kdo to zavinil?

Pátrání po pachateli fleků je zahájeno!

Kdo za to může?

Kdo udělal chybu?

ŽÁDNÉ FLEKY – ŽÁDNÉ CHYBY – ALE DOKONALÁ PRÁCE!

Prostě a jednoduše, když vyleští příbory obsluha v KARLSBAD GRANDE MADONNA, nedržíte v rukou pouze elegantní příbor, ale i krásné zrcadlo, ve kterém zkontrolujete – zvědavě i zálibně – váš milý úsměv……

OMLOUVÁM SE OBSLUZE.

Omlouvám se obsluze nejenom za to, že vím, že bezvadně leští příbory, ale zároveň povyšuje funkci elegantních příborů na luxusní osobní zrcadlo (mimochodem značka příborů je SOLA)

Společně s Oscarem Wildem voláme a vyznáváme:

„MÁM JEDNODUCHÝ VKUS, SPOKOJÍM SE JEN S TÍM NEJLEPŠÍM.“

V úctě Vaše Helena Jungmanová

KVĚTEN 2017

Setkání tradiční… a přesto trochu jiné…

I v tomto roce 2017, se společně sešli, hodovali a zahájili novou lázeňskou sezónu primátor města Karlovy Vary, pan Ing. Petr Kulhánek a další známí představitelé našeho města společně ve staronovém hotelu KARLSBAD GRANDE MADONNA.

Podle tradice přijeli i vážení církevní představitelé z Itálie a také čeští duchovní vedení plzeňským biskupem. Zahájení lázeňské sezóny bylo pro nás tentokrát ještě více sváteční a pro ostatní neobvyklé. Bylo totiž požehnáno nové jméno hotelu, které se v březnu 2017 z původního Aura Palace, změnilo na KARLSBAD GRANDE MADONNA.

Zkuste si alespoň v duchu představit menu, které se podávalo ve slavnostním sálu GRAND RESTAURANT hotelu KARLSBAD GRANDE MADONNA v sobotu 06. 05. 2017:

Aperitiv:

Bohemia Sekt – CHARDONNAY BRUT

Předkrm:

Lososový závitek s jarními výhonky v listovém těstě

Polévka:

Tradiční jarní polévka z kořenové zeleniny

Hlavní jídlo:

Pečená kachní prsa na bylinkách nadívaná zeleným chřestem s pečenými bramborami a mascarpone

Desert:

Sachrův dort se šlehačkou

A TADY SE ZAČÍNÁ PSÁT NOVÁ HISTORIE…………………….
Aura Palace KONČÍ A KARLSBAD GRANDE MADONNA ZAČÍNÁ………………AŤ ŽIJE A VZKVÉTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

BŘEZEN 2017

V březnu 2017 mění AURA PALACE svůj název na “KARLSBAD GRANDE MADONNA”

“Ke změně pojmenování hotelu vedla snaha odrazit v názvu duchovní potenciál místa, na kterém hotel stojí. Unikátní poloha v bezprostřední blízkosti spirituálního centra Karlových Varů, chrámu Sv. Maří Magdalény od skvělého barokního architekta Kiliána Ignáce Dietzenhofera, a lázeňského centra v podobě Vřídla, dává celému místu zvláštní a jedinečný genius locí. Hotel svým názvem odkazuje na Matku Boží (Madonu), svatou patronku a ochranitelku Vřídla, jejíž nádherná gotická socha se ukrývá v sakristii kostela, pouhých pár kroků od hotelu.“

Vstup do hotelu je umělecky zpracován a vévodí mu světoznámý obraz

S I X T I N S K Á M A D O N A
(Madona si San Sisto)

od renesančního malíře Raffaela Santiho a to ve skutečně původních rozměrech tohoto obrazu – 265 x 196 cm.
Dílo namaloval v letech 1513 – 1514.

Originál obrazu můžete shlédnout v obrazárně Zwinger v Drážd’anech (Gemelde Galerie Alte Meister) nebo se na jeho kopii podívat na hotelu
KARLSBAD GRANDE MADONNA v Karlových Varech.


Autor obrazu: Raffael Santi
Rok vzniku: 1513 – 1514
Rozměry: 265 x 196 cm
Technika: Olej na plátně
U místění: Gemaelde Galerie Alte Meister Zwinger, Dráždány

krátká verze

dlouhá verze

ČERVENEC 2016

Článek z německých novin „Neue Zeiten“

Stálý host hotelu Aura Palace, Olga Müller, v červenci roku 2016, napsala článek o našem hotelu do novin „Neuze Zeiten“, kde se podělila o své dojmy.

KVĚTEN 2016

Vzácní hosté dorazili s primátorem Karlových Varů na slavnostní oběd a to tradičně do hotelu AURA PALACE

Otevírání karlovarské lázeňské sezóny se neobejde bez tradičního slavnostního oběda v GRAND RESTAURANTU hotelu AURA PALACE.

V sobotu 7. 5. 2016 po mši svaté v kostele MÁŘÍ MAGDALENY vítáme prvního muže města – primátora v doprovodu VIP hostů ze zahraničí i tuzemska.

Nastoupená jednotka číšníků a servírek podává toto skvělé jarní menu:

 • Aperitiv: Prosecco s jahodou
 • Předkrm: Piškotová roláda s uzeným lososem a mascarpone
 • Polévka: Zeleninový vývar s knedlíčky z morku a Julienne zeleninou
 • Hl. chod: Krůtí prso v krustě s bylinkovou omáčkou, jarní zelenina, bramborové lokše
 • Moučník: Malinovo-smetanová kostka s kapkou z mangového likéru

Poděkování primátora Petra Kulhánka přikládáme a jsme velice potěšeni, že jsou naši hosté u nás spokojeni, že se jim u nás líbí, a že jim u nás chutná.

Těšíme se na další společné akce!

ČERVEN 2015

Poděkování do MOSKVY za 100 druhů PIVA

Velký Dík zasíláme anonymnímu hostovi (pravděpodobně rodákovi z MOSKVY) za to, co a jak napsal o naší restauraci „U KŘIŽOVNÍKŮ“.

Pravděpodobně blažená spokojenost hosta s vynikajícím jídlem, pivem, obsluhou a originálním prostředím způsobily, že se ocitl v „sedmém nebi“ a napsal: v „RESTAURANTU U KŘIŽOVNÍKŮ“ čepují 100 druhů piva ( slovy: jednosto) a tuto zprávu umístil na známý turistický portál. Od té doby k nám proudí desítky zvědavých hostů s žádostí ochutnat nejlépe všechny druhy piva – s odkazem na tohoto spokojeného Moskvana ( který ví, co píše )…
Udiveného číšníka požadavky a objednávky na ochutnávku 100 druhů piva úplně zaskočily… Nyní však již s chápavým úsměvem a s nadhledem vesele vypravuje, že si v Moskvě platíme za velké peníze agenta, aby nám dělal REKLAMU… a přiváděl hosty!

Každému hostovi osobně číšník už vysvětlí, že se u nás „U KŘIŽOVNÍKŮ“ čepují pouze ty nejlepší – tradicí osvědčené světové značky českého piva a ZA TY DÁME KLIDNĚ RUCE DO OHNĚ.
Dobré jídlo, dobré pití, dobrá mysl a hlavně dobře vychlazené pivo v HARMONICKÉM ŘÁDU „U KŘIŽOVNÍKŮ“ způsobí, že máme další a další spokojené zákazníky…, kteří sice nedegustují 100 druhů piva, ale velkoryse a rádi nám to odpouštějí…, protože se u nás cítí jako DOMA a jako DOMŮ se mohou vždy vrátit… Budeme na Vás čekat a těšíme se na další shledání s Vámi.
Ještě jednou velký DÍK do MOSKVY!

Váš hotel Karlsbad Aura Palace

Karlovy Vary červen 2015

KVĚTEN 2015

Óda na Karlovy Vary…

Stálý host hotelu Aura Palace Natalia Konstantinova z okresu Moskvy napsala o našem městě svou krásnou básničku –

„Óda na Karlovy Vary“,

kterou věnovala milé majitelce svého oblíbeného hotelu, paní Heleně Jungmannové. Láska k Čechám, k našemu krásnému městu… to vše vzniklo v romantické atmosféře Aura Palace, kde autorka báseň tvořila.

KVĚTEN 2015

Kdo prozradil tajemství, jak se vaří oběd pro primátora?

Tajemství nám prozradili šéfkuchaři hotelu AURA PALACE Tomáš Nekvinda a Jaroslav Typl se svolením ředitele Květoslava Navrátila.

Slavnostní menu pro primátora Karlových Varů a jeho vážené hosty z Čech i ze zahraničí se ladí několik měsíců a to proto, aby výběr pokrmů splnil všechna kritéria, byl originální, lehký, zároveň výjimečný a samozřejmě mooooóc dobrý.

Lázeňská sezóna se otevírá jednou do roka a správné odstartování je zárukou dobré sezóny.

Zaváháním na startu by mohly být ovlivněny výsledky na trati karlovarské lázeňské sezóny a ta musí být POŽEHNANÁ, LÉČIVÁ A ÚSPĚŠNÁ.

Právě proto je důkladná příprava, trénink, ladění a otestování kompletního menu nanečisto v kuchyni hotelu AURA PALACE nedílnou součástí na velké finále – na SLAVNOSTNÍ OBĚD PŘI PŘÍLEŽITOSTI OTEVŘENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY.

A co se letos 2. května – v sobotu roku 2015 ve slavnostně květinově vyzdobeném GRAND RESTAURANTU AURA PALACE vlastně podávalo?

 • Welcome drink: Cava Rigol 1897
 • Lososová terinka podávaná s citronovo-limetovou pěnou
 • Krémová kulajda s koprem, pravými hříbky a zastřeným vejcem
 • Dušené jehněčí kotletky s majoránkou podávané s liškovým pyré a pečeným lilkem
 • Tiramisu s čokoládovou omáčkou

Kuchařští mistři se bezprostředně po svém výkonu těšili z děkovných ovací, pochvaly se dočkala i vzorná obsluha a ocenění patřilo i organizačnímu týmu.

Vše bylo následně shrnuto v DĚKOVNÉM DOPISE od PRIMÁTORA MĚSTA KARLOVY VARY pana PETRA KULHÁNKA, který s radostí a hrdostí přikládáme k Vašemu laskavému přečtení.

KVĚTEN 2015

…málem nestihla snídani, protože se „odhmotnila“ na masáži…

V 10:15 hod jednoho krasneho dopoledne vběhla chvatným krokem do restaurace 1-ho patra GRAND RESTAURANTU AURA PALACE – host – paní JANA, která přijela s manželem poprvé a tzv. na zkoušku… a hlavně si odpočinout, protože jsou oba velice unavení a takříkajíc pořád v jednom kole…

Velice se omlouvala, že přišla pozdě a jestli může ještě snídat. Snídaňová servírka ji uklidnila, ať se posadí a uklidní, ať nikam nespěchá a pěkně v klidu posnídá. Jednak naše snídaně jsou do 10.30 hod a do 11.00 hod můžete „dojídat“… není problem…

S důvěrou se paní Jana svěřuje, že přišla rovnou z balnea, kde měla krátkou zahřívací infrasaunu a následně masáž. Najednou se na lehátku probudila a nevěděla, zda má sen, nebo je to doopravdy realita na masáži, když je jí tak příjemně… Paní Masérka, která je zvyklá, že hosté často pod jejíma rukama usnou a báječně si odpočinou, paní Janu tichým hlasem ujišťuje, že její masáž právě končí a pomalu jí pomáhá vstát a odejít a přeje jí pěkný den…

„Bylo mi tak krásně a příjemně, chtěla bych to opakovat znovu a znovu“, vypráví přesvědčivě paní Jana naší snídaňové servírce. „Úplně jsem se zapomněla a sotva jsem stihla snídaní“, říká mezi jednotlivými doušky svěží voňavé kávy a sousty domácích pečených rohlíčků s kvalitním českým máslem… Míchaná vajíčka s opečenou anglickou slaninou a vařený páreček s trochou hořčice a křenu byly příjemným začátkem do nového dne…
Přejeme paní Janě i manželovi, aby si opravdu pořádně odpočinuli, ozdravili svůj organismus a načerpali hodně sil a energie, které tak potřebují ve svých dnech všedních i nevšedních.

„ S Andělskou Péčí“

Váš hotel AURA PALACE

Karlovy Vary květen 2015

DUBEN 2015

Kdy slaví zaměstnanci a přátelé hotelu AURA PALACE… ?

… no, když je k tomu dobrý Důvod. A ten se opravdu našel, lépe řečeno VYPRACOVAL SE… VYPRACOVAL SE do podoby vrcholového evropského ocenění, které jsme získali jako PRVNÍ HOTEL V KARLOVÝCH VARECH (přestože se již některé – neúspěšně – pokoušely…).
Získali jsme certifikát EUROSPA med od švýcarských auditorů, který osvědčuje nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb (ubytování, stravování a léčení) v našem hotelu AURA PALACE. Museli jsme zvládnout splnit 1000 otázek – 1000 kritérií – 1000 náročných podmínek za běžného provozu hotelu a tím prokázat, že tyto fungují běžně v praxi jako systémová pravidla a nikoliv jenom jako jednorázové splnění zadaného testu.

My, kolektiv pracovníků hotelu AURA PALACE a všichni naši přátelé, jsme hrdi na tento výsledek, kterého jsme společným úsilím dosáhli. Garantujeme tímto všem našim hostům, že jsou v DOBRÝCH RUKÁCH a budeme o ně pečovat s naší příslovečnou „ANDĚLSKOU PÉČÍ“.

Váš kolektiv hotelu AURA PALACE

Karlovy Vary, duben 2015

DUBEN 2015

Pracovníci hotelu AURA PALACE slavili s dobrým jídlem a pitím…

… výjimečnému ocenění v podobě certifikátu kvality EUROPESPA med od švýcarských auditorů jsme důstojně připili na zdraví a na úspěch…
osvědčenou českou klasikou „bohemkou s jahodami“ a vybraným lahůdkovým občerstvením.

Zlatým hřebem slavnostního podvečera byl dvoupatrový dort ve věrné kopii – provedení – tvaru a barvách získaného certifikátu EUROPESPA med.
Byl to šlehačkový pařížský dort upečený s hrdostí na náš úspěch v naší hotelové cukrárně.
Dort byl velkolepých rozměrů – 50x70x20 cm a při pečení a zdobení asistoval cukrářce sám pan ředitel K. Navrátil. Ředitel hotelu osobně dort porcoval a servíroval každému pracovníkovi a hostovi zvlášť s poděkováním.

Příjemnému podvečeru vládla slavnostní, uvolněná a neformální atmosféra.
Všechno jsme snědli a vypili a konečně jsme opravdu již uvěřili, že neuvěřitelný sen v podobě získaného certifikátu EUROPESPA med je již NAŠÍ SKUTEČNOSTÍ.

Váš kolektiv hotelu AURA PALACE

Karlovy Vary duben 2015

BŘEZEN 2015

Stálí hosté si přejí mít věci na svém místě, tak jak jsou zvyklí…

V průběhu měsíců – prosince 2014, ledna, února a března 2015 jsme postupně na našem hotelu KARLSBAD GRANDE MADONNA instalovali do pokojů nové televize – poslední nejmodernější modely LG – LED TV.

S konečnou platností jsme tak nahradili naše staré dobré české televizory zn. ORAVA, které nám bezchybně sloužily celých 11 let.

Jednalo se o mohutné korpusy s širokým pozadím, které zabíraly v polici před postelí důstojné místo a rozhodně nebyly k přehlédnutí.

Nic naplat, tlak doby na modernizaci je neúprosný a ani naše stařičké modely televizorů, které jsem sama osobně hájila jako „jistotu starých dobrých časů“ již nemohly obstát.

Sečteno, podtrženo – nakonec jsem zavřela oči a zavelela – VÝMĚNA!

Na konci prosince 2014 byly již namontovány první tenké hypermoderní LG LED televize na stěny hotelových pokojů, aby je mohli naši hosté pohodlně sledovat, nejlépe vleže z postele.

Veselé úsměvy na tvářích našich recepčních vyvolávají naši stálí hosté, kteří ihned po příjezdu a po otevření dveří do pokoje běží do recepce s reklamací, že nemají na pokoji televizi!

Ano, první hlášení recepční zaskočilo, a proto vše řádně prověřila… ano, mohutná televize již nebyla na svém místě, ale visela zde tiše a elegantně na stěně – subtilní a zcela nová obrazovka.

Další, postupně najíždějící stálé hosty, kteří přijdou na recepci oznámit absenci televize, recepční již umí s úsměvem okamžitě uklidnit s tím, že „celý svět“ je možno sledovat na hotelové stěně.

Opětovně jsme se přesvědčili, že stálí hosté mají rádi všechno na svém místě…

V našem hotelu KARLSBAD GRANDE MADONNA pečujeme o každý detail a každou maličkost a proto jsme velmi mile překvapeni a i potěšeni, že hosté si těchto detailů a maličkostí významně všímají a sledují každou změnu, kterou pro jejich pohodlí uděláme.

Velmi nás těší tento zájem a baví nás naše hosty stále něčím novým překvapovat.

Vaše Helena Jungmanová

POUZE V HOTELU

KARLSBAD GRANDE MADONNA

PROGRESIVNÍ UNIKÁTNÍ METODA:

XENONOVÁ TERAPIE

Xenonová terapie se provádí pomocí inhalace xenonu a kyslíku. Osvědčila se, je otestovaná a provádí se v současné době pouze v Rusku, České republice a ve Švýcarsku.